OnkoRejs 2022

W 2022 OnkoRejsowicze pokonają Morze Północne

Latem 2022 roku w rejs na żaglowcu Fryderyk Chopin popłynie 80 osób. Rejs będzie dwuetapowy. W pierwszym tygodniu swoje wyzwanie życia zrealizują osoby, które pierwszy raz popłyną w OnkoRejsie, natomiast w drugim Załoganci poprzednich OnkoRejsów.

Osoby po i w trakcie choroby nowotworowej będą pełnoprawnymi załogantami. Będą stawiać i zrzucać żagle, nawigować w dzień i w nocy, uczestniczyć w manewrach portowych, szorować pokład i przygotowywać posiłki.

Inicjatywa realizuje trzy cele:

➢ pozwala osobom po traumatycznych przejściach zapomnieć choć na chwilę o chorobie i poczuć prawdziwą wolność, którą daje morze,

➢ przełamuje stereotypy na temat chorych na raka pokazując, że z chorobą można żyć pięknie, aktywnie, pokonywać własne słabości, dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka i czerpać radość z każdego dnia,

➢ pokazuje, że na raka może zachorować każdy i podkreśla, jak ważne są badania profilaktyczne, które mogą uratować życie.

Żeglowanie jest bardzo podobne do procesu leczenia chorób onkologicznych. Tak samo w sytuacji gdy chory dowiaduje się, że ma nowotwór jak i w sytuacji gdy pierwszy raz wsiada na jacht nie wie jak zachowa się jego organizm, nie wie czy strach go nie sparaliżuje, nie wie czy będzie miał chorobę morską itp. Jedyne co jest wiadomo to to, że nie może się poddać. Nawet w sztormie i podczas najgorszej chemioterapii nie może odpuścić. Musi walczyć dalej. Po pełnomorskim rejsie, mając świadomość tego co przeżyła, osoba chora ma poczucie, że ze wszystkim sobie poradzi Takie poczucie niezłomności jest bardzo potrzebne osobom niepełnosprawnym. Dzięki niemu łatwiej integrują się ze społeczeństwem i radzą sobie z przeciwnościami losu.

Do tej pory odbyło się już dziewięć OnkoRejsów, w którym wzięło udział łącznie ponad 250 osób.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem mediów oraz społeczeństwa. Na naszej stronie na facebooku obserwuje nas prawie 40.000 fanów. 85,30% kobiet (najwięcej w wieku 35 – 54 lat) i 14,7% mężczyzn. Zasięgi postów sięgają nawet

Informacje na temat Onkorejsu ukazywały się w telewizyjnych i radiowych serwisach informacyjnych, w programach śniadaniowych i publicystycznych, audycjach, reportażach oraz publikacjach w gazetach codziennych, magazynach i internecie (m.in. TVN, TVN24 Polsat, TVP, TVP Polonia, TVP Info, TVP2, TVP Gdańsk, TVP Poznań, Radio Zet, RMF FM, Polskie Radio, Radio Gdańsk, Radio Plus, Tok FM, Radio Merkury, Radio EM, VOX FM, Pytanie na Śniadanie, Wstajesz i Wiesz, dzień Dobry TVN, Po Przecinku, Hallo Polonia, Gazeta Wyborcza, Polska Press, Polityka, Newsweek, Angora, Claudia, Jachting, Żagle, Gość Niedzielny, PAP, WP, Onet, Interia, Nasze Miasto, Styl.pl, Fakt.pl, trójmiasto.pl, rp.pl, dziennik.pl, gazeta.pl.

Poszukujemy darczyńców, którzy wesprą nasz projekt finansowo (koszt rejsów 202.160 zł) oraz produktowo (ubrania i ekwipunek żeglarski) w zamian proponujemy zamieszczenie informacji na naszej stronie na facebooku www.facebook.com/onkorejs, na naszym portalu www.onkorejs.pl, a głównym partnerom dodatkowo w informacjach prasowych. Istnieje też możliwość ubrania Załogantów w odzież reklamową partnera.

Jesteśmy też otwarci na inne, niestandardowe formy promocji darczyńców.

Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie

Nr Rachunku 27 1750 0012 0000 0000 3227 5494

NIP: 6040168832; REGON: 36354533300000

Przekaż nam 1% KRS: 0000597569

mail: onkorejs@wp.pl; strony: www.onkorejs.pl; www.facebook.com/onkorejs