OnkoRejs Granicami Polski 2021

OnkoRejs Granicami Polski wyruszył po raz szósty

 Od 27 czerwca do 3 lipca 2021 r.  prawie 110 osób pokonało łącznie ponad 15 tysięcy km, by pokazać, że nawet z rakiem można i trzeba żyć pięknie i aktywnie.

 Onkorejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Projekt polega na przygotowaniu i organizacji 7-dniowego marszu, który obejmie piesze trasy wzdłuż granic Polski, każda ponad 100-km. Na trasy wyjdą grupy liczące około 10 osób, którymi opiekować się będą koordynatorzy regionalni – wolontariusze, którzy są osobami onkologicznymi lub ich bliskimi. Celem marszu jest aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich.

– Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok, a także nagłośnić wagę badań profilaktycznych – mówi Magdalena Lesiewicz, Prezes Zarządu Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie.

– Na każdym etapie realizacji projektu włączeni są chorzy po lub w trakcie przejść onkologicznych oraz ich bliscy. Co ważne, w trakcie marszu będą organizowane spotkania profilaktyczne. Jest szansa, że dzięki temu wielu ludzi zbada się i uratuje swoje zdrowie i życie – podkreśla Magdalena Lesiewicz.

Organizatorem VI Onkorejsu Granicami Polski jest Fundacja Onkorejs– Wybieram Życie, wokół której powstała cała społeczność wspierająca uczestników Onkorejsów. Załoganci, piechurzy – osoby po przejściach nowotworowych – wspólnie prowadzą stronę internetową www.onkorejs.pl, stronę www.facebook.pl/onkorejs, organizują wiele inicjatyw. Dzięki pracy na rzecz wspierania innych chorych, popularyzacji badań profilaktycznych, szukania sponsorów, współpracy z mediami następuje ich aktywizacja. Osoby chore czytające historie uczestników rejsów, wspierające ich i angażujące się w ich działalność, widzą, że osoby chore też mogą realizować duże i małe wyzwania, że mogą żyć normalnie i cieszyć się życiem.

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/OnkoRejs/ www.onkorejs.pl

 Trasy, które wyruszą w marszu w 2021 roku

👟 Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście – 108 km

👟 Kołobrzeg, Mielno, Darłowo, Ustka – 110 km

👟 Jastrzębia Góra, Hel, Władysławowo, Puck, Rewa – 106 km

👟 Krynica Morska, Kąty Rybackie, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rewa – 102 km

👟 Białowieża, Czeremcha, Niemirów, Janów Podlaski – 104 km

👟 Hrebenne, Wielkie Oczy, Medyka, Przemyśl – 108 km

👟 Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Przemyśl – 102 km

👟 Zawoja, Lipnica Wlk, Chyżne, Chochołów, Zakopane, Jurgów – 93 km

👟 Okrzeszyn, Lubawka, Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój – 109 km

👟 Specjalna trasa białymi plamami województwa podlaskiego

👟 Dusznica – Sokółka – trasa rowerowa

 

Onkorejs Granicami Polski